چاپ کردن فروشنده اصغر فرهادی رکورد فیلم فروشنده

چاپ کردن: فروشنده اصغر فرهادی رکورد فیلم فروشنده پرفروش ترین فیلم بهاره افشاری گشت ارشاد 2 اصغر فرهادی ساعد سهیلی کارگردانی سینمایی

گت بلاگز اخبار اجتماعی سه ضلع ناآرامی‌ها شناسایی شدند ، جزئیاتی از گزارش مهم وزارت کشور به روحانی راجع به اغتشاشات اخیر

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: کم کردن اعتماد عمومی به‌دلایل گوناگون از جمله ضعف کارآمدی سازمانها و نهادها در پاسخگویی به شرایط کنونی جامعه، یکی از علل ناآ

سه ضلع ناآرامی‌ها شناسایی شدند ، جزئیاتی از گزارش مهم وزارت کشور به روحانی راجع به اغتشاشات اخیر

جزئیاتی از گزارش مهم وزارت کشور به روحانی راجع به اغتشاشات اخیر /سه ضلع ناآرامی ها شناسایی شدند

عبارات مهم : امنیت

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: کم کردن اعتماد عمومی به دلایل گوناگون از جمله ضعف کارآمدی سازمانها و نهادها در پاسخگویی به شرایط کنونی جامعه، یکی از علل ناآرامی های اخیر بود.

به گزارس خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری؛ دبیر شورای امنیت کشور در گفت وگو با این پایگاه با اشاره به بررسی های همه جانبه دستگاه های متفاوت عضو جامعه امنیتی انتظامی کشور، گفت: گزارش وزارت کشور مبتنی بر داده های گردآوری شده است تخصصی و اطلاعات معتبر است.

سه ضلع ناآرامی‌ها شناسایی شدند ، جزئیاتی از گزارش مهم وزارت کشور به روحانی راجع به اغتشاشات اخیر

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور تأکید کرد: این گزارش فارغ از برداشتهای شخصی، علائق جریانهای سیاسی است و اصولاً در توصیف و تبیین حوادثی از این دست، دخالت اینگونه جهت گیری ها منجر به اشتباه محاسباتی خواهد شد و در نهایت نتیجه مثبتی جهت کشور ندارد.

معاون وزیر کشور ضمن تشریح اجمالی روند و زمینه های شکل گیری حوادث اخیر در کشور و بر شمردن مقاطع متفاوت حوادث یادشده و عوامل سهیم در ظهور و بروز هر یک از این مقاطع به عنوان فرازهایی از این گزارش، نکات مهمی را درخصوص گزارشی که در همین زمینه از سوی وزارت کشور به مدیر جمهور ارائه شده است است عنوان کرد.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: کم کردن اعتماد عمومی به‌دلایل گوناگون از جمله ضعف کارآمدی سازمانها و نهادها در پاسخگویی به شرایط کنونی جامعه، یکی از علل ناآ

ذوالفقاری 3 ضلع پدید آورنده این حوادث را در یک سطح کلی؛ شامل: استمرار فعالیت های دشمن های خارجی کشور از جمله آمریکا و کارها اذنابش در منطقه و گروهک های معاند، کم کردن اعتماد عمومی به دلایل گوناگون از جمله ضعف کارآمدی سازمانها و نهادها در پاسخگویی به شرایط کنونی جامعه و نارضایتی ناشی از منازعات و بعضی ضعف ها، مدیریت ناصحیح افکار عمومی و زیاد کردن مطالبات و انتظارات چه در مسابقه های انتخاباتی و چه در مسابقه های سیاسی بدون توجه به منابع و امکانات کشور و در نتیجه انباشت انتظارات تحقق نیافته و نارضایتی مردمی برشمرد و گفت: در حوادث اخیر مردم به علت وجود پایه های ایمانی و اعتقادی و نگرانی از خدشه دار شدن امنیت کشور نسبت به تجمعات اقبال نشان ندادند.

وی افزود: پایبندی مردم به انقلاب اسلامی و اهداف و آرزوی بزرگ های آن و همچنین اهمیت ثبات و آرامش کشور و دغدغه امنیت کشور از سوی مردم، موجب شد، حوادث با تصویر العمل خودجوش مردم مواجه شده است و نشانه دشمن که به دنبال ایجاد درگیری مسلحانه در کشور بود، خنثی و بی اثر گردد.

دبیر شورای امنیت کشور با تبیین عوامل متفاوت موثر در جلب حضور تعدادی از مردم در اعتراضات، ترسیم دقیق نقش و سهم جریان های متفاوت در فراخوان های منجر به تجمعات را از جمله ابعاد گزارش ارائه شده است از سوی وزارت کشور دانست و به طیف بندی جریانات معاند بر اساس تحریکاتی که در اینترنت داشتند، اشاره نمود.

سه ضلع ناآرامی‌ها شناسایی شدند ، جزئیاتی از گزارش مهم وزارت کشور به روحانی راجع به اغتشاشات اخیر

ذوالفقاری با احصاء مناطقی از کشور که بیشترین و کمترین میزان حرکت های اعتراضی در آن ثبت شده است هست، ترسیم آرایش جغرافیایی دقیق مبادی و مظاهر فراخوان های بعمل آمده در این خصوص را از دیگر ابعاد مندرج در گزارش وزارت کشور به مدیر جمهور در خصوص حوادث اخیر برشمرد.

دبیر شورای امنیت کشور در تشریح روندهای منجر به حوادث اخیر با اعلام اینکه از اول آذر ماه امسال شاهد تغییراتی در ترکیب افراد حاضر در تجمعات و رادیکالتر شدن شعارهای مطرح شده است در اینگونه تجمعات بودیم افزود: در طول سالجاری 37% فراخوانها درخصوص پرسشها اقتصادی بوده است از این میزان 74 درصد فراخوان ها در اعتراض به عملکرد موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز بوده، در حالی که با وجود تزریق 11 هزار میلیارد تومان از خزانه کشور به وسیله دولت جهت جبران ضرر و زیان سپرده گذاران و پرداخت حدود 90 درصد وجوه سپرده گذاران، انتظار می رفت پرسشها موجود در این اقشار تاحد زیادی مرتفع شده است باشد اما؛ متاسفانه در این زمینه اطلاع رسانی درستی از سوی مسؤولان صورت نگرفته بود این در حالی است که اگر اقدامات، به زبان مردم و کاملاً شفاف، اطلاع رسانی شده است بود، با اوضاع متفاوتی روبرو بودیم.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: کم کردن اعتماد عمومی به‌دلایل گوناگون از جمله ضعف کارآمدی سازمانها و نهادها در پاسخگویی به شرایط کنونی جامعه، یکی از علل ناآ

وی با بیان بعضی از شاخصه ها و پیچیدگی عوامل موثر در بروز ناآرامی های دی ماه گذشته به عنوان یکی دیگر از جهات گزارش ارائه شده است از سوی وزارت کشور به ذکر جزئیاتی از ترکیب سنی و تحصیلات معترضان پرداخت و گفت: 59 درصد افراد بررسی شده است از شرکت کنندگان در تجمعات دارای تحصیلات زیر دیپلم و دیپلم، 26 درصد نامعلوم، 14 درصد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و یک درصد با مدارک بالاتر بودند. همچنین 84 درصد افراد زیر 35 سال سن داشته و فاقد سابقه امنیتی بودند.

ذوالفقاری بیشترین تبلیغ از سوی معاندان را مربوط به روز یازدهم دی ماه گذشته اعلام کرد و افزود: دشمن های در این مقطع قصد جنبش افراد جهت ورود به مرحله اقدام مسلحانه علیه امنیت کشور داشتند.

سه ضلع ناآرامی‌ها شناسایی شدند ، جزئیاتی از گزارش مهم وزارت کشور به روحانی راجع به اغتشاشات اخیر

معاون وزیر کشور با تبیین اجمالی زمینه های متفاوت موثر در شکل گیری حوادث اخیر و دسته بندی آن در قالب زمینه های اقتصادی معیشتی، زمینه های سیاسی و زمینه های فرهنگی اجتماعی تشریح دقیق طیف بندی موجود در هریک از این زمینه ها و میزان اثرگذاری هریک را به عنوان فصل دیگری از گزارش ارائه شده است از سوی وزارت کشور به مدیر محترم جمهور و مقامات عالی کشور عنوان کرد.

دبیر شورای امنیت کشور ترسیم دقیق اوضاع پیشران ها و شتاب دهنده های حوادث اخیر در کشور را از دیگر محورهای گزارش وزارت کشور اعلام کرد.

وی در فراز دیگری از سخنان خود با اذعان به ضعف پاسخگویی کافی روندهای اداری در بخش های متفاوت سازمانها و نهادهای مسئول در قبال امور جاری مردم و مسئله زا بودن فرآیندهای غیرضرور و بوروکراسی موجود اداری و قوانین و مقررات انباشت شده است بیان داشت چنانچه با رویکرد تحول انقلابی کارها اثربخش و برطرف اشتباهات و ایرادات قانونی – ساختاری و فرآیند انجام امور و اصلاح مدیریت کشور در دستور کار قرار نگیرد، نمی توان انتظار داشت که نارضایتی کم کردن یابد.

ذوالفقاری در آخر خاطر نشان کرد: در حوادث اخیر، با دستور مدیر جمهور، اختیارات کامل مدیریت حوادث به صورت کامل به وزیر محترم کشور و مدیر شورای امنیت واگذار شد و با وحدت فرماندهی اعمال شده است به معنای واقعی و هماهنگی همه دستگاه ها و نهادهای عضو شورای امنیت کشور در سطح کشور، استانها و شهرستانها شاهد مدیریت حوادث در کوتاهترین وقت ممکن و با کمترین هزینه ها بودیم.

واژه های کلیدی: امنیت | حوادث | وزارت کشور | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz